وبلاگ تخصصی محصولات و تاسیسات آب و فاضلاب

ارائه دهنده تمامی تاسیسات آب و فاضلاب

وبلاگ تخصصی محصولات و تاسیسات آب و فاضلاب

ارائه دهنده تمامی تاسیسات آب و فاضلاب

توانمندی شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف و مخصوصا در حوزه های آب و فاضلاب بسیار مورد توجه کشورهای صنعتی دنیا نظیر آلمان , ایتالیا , آمریکا , انگلستان میباشد . در این مقاله قصد داریم شرکت های دانش بنیان , و فناوری رو از شهرهای تهران , کرج , ارومیه , مشهد , تبریز , ایلام , همدان , اصفهان , شیراز , بندرعباس معرفی کنیم .

 

لیست شرکت های دارای ثبت اختراع در حوزه آب و فاضلاب

 

شرکت ناب زیست تولید کننده : پکیج های تصفیه فاضلاب , سپتیک تانک پلی اتیلن , برج خنک کننده فایبرگلاس , سپتیک تانک فاضلاب , سپتیک تانک بتنی , مخزن frp , مخزن فایبرگلاس , سختی گیر , فیلتر شنی تحت فشار , مخزن ذخیره مایعات , مخزن دولایه پلی اتیلن

صنایع ناب زیست : تولید کننده و اجرا کننده , , , چربی گیر رستوران , و در کانال آپارات ناب زیست

شرکت ناب زیست : تولید کننده " title="سپتیک تانک پلی اتیلن">سپتیک تانک پلی اتیلن  , پکیج تصفیه فاضلاب

شرکت لین پروداکت : تولید کننده مخازن پلی اتیلنی ,آب شیرین کن ,فیلتر پرس , پکیج تصفیه فاضلاب , سپتیک تانک , سپتیک تانک فاضلاب , سپتیک تانک پلی اتیلن - چربی گیر فایبرگلاس

شرکت ایران کولینگ : تولید کننده برج خنک کننده بومی فایبرگلاس , برج خنک کننده صنعتی , برج خنک کننده فایبر گلاس  مخروطی

شرکت ایران چربی گیر : چربی گیر آشپزخانهچربی گیر رستوران , چربی گیر فاضلاب , چربی گیر فایبرگلاس , چربی گیر پلی اتیلن

ایران پلی اتیلن : تولید کننده بزرگ و تنها خط تولید سپتیک تانک های پلی اتیلن اسپیرال - کورتیوب در ایران - سپتیک تانک فاضلاب , منبع فاضلاب , مخزن فاضلاب

سپتیک تانک فاضلاب با قابلیت تحمل بار

معرفی وبلاگ های در حوزه تصفیه فاضلاب :

وبلاگ سپتیک تانک

سپتیک تانک مشهد.

واژه های کلیدی که در موتور های جستجو , جستجو می گردند عبارت است از :

سپتیک تانک ؛ سپتیک تانک فاضلاب ؛ سپتیک تانک پلی اتیلن؛ سپتیک فاضلاب ؛ سپتیک آماده ؛ سپتیک تانک آماده ؛ سپتیک تانک مشهد ؛ قیمت سپتیک تانک مشهد ؛ قیمت سپتیک تانک قزوین ؛ قیمت سپتیک تانک ارومیه ؛ قیمت سپتیک تانک اهواز ؛ قیمت سپتیک تانک کرمانشاه ؛ قیمت سپتیک تانک شمال ؛ قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن ؛ قیمت سپتیک تانک تبریز ؛ قیمت سپتیک تانک اردبیل ؛ قیمت سپتیک تانک زنجان ؛ قیمت سپتیک تانک سمنان ؛ قیمت سپتیک تانک شیراز

 

کاربرد سیستم های موجود در فرایند های تصفیه فاضلاب و آب

کاربرد سپتیک تانک :
قابل توجه است که فاضلاب روی ساختمان که عمل جمع آوری فاضلاب تولیدی و انتقال آن را تا مخزن سپتیک تانک عهده دار است بر اساس فاضلاب روهای متداول طراحی می شوند بنابراین لازم است که به مسأله حداقل سرعت و شیب در این فاضلابروها دقت شود. در صورتی که بتوان به حل این مسأله فائق شد و از طرفی بتوان موقعیت مخزن را طوری انتخاب نمود که چند خانه را با هم سرویس دهد می توان فاضلاب چند خانه را جمع آوری و به مخزن سپتیک تانک انتقال داد. مخزن سپتیک تانک برای مناطقی که جنس زمین غیر قابل نفوذ باشد و نتوان از چاههای جاذب سود جست و برای منازل و مؤسساتی که در نواحی روستایی و یا دور از دسترس شبکه های جمع آوری فاضلاب قرار دارند، می تواند یک روش قابل قبول تصفیه فاضلاب باشد. 

 

 

چربی گیر پلی اتیلن خرید فروش سپتیک در مشهد مخزن سپتیک تانک

سپتیک تانک پلی اتیلن

برج خنک کننده یا همان کولینگ تاور یکی از قدیمی ترین روش های خنک سازی سیالات میباشد که در آن از وزش باد و فشار آب برای خنک سازی استفاده میگردد .برج های خنک کننده فایبرگلاس در نوع خود بی نظیر میباشند

برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده فایبرگلاس ساخت صنایع ناب زیست از بهترین نمونه های برج خنک کننده در ایران میباشد و برج خنک کننده مدارباز صنایع ناب زیست به دو صورت برج خنک کننده مکعبی و برج خنک کننده صنعتی ساخته می شود . برج های خک کننده توسط سیستم آب پاشی خنک سازی میگردند . سپتیک تانک پلی اتیلن

چربی گیر های پیش ساخته در بیست مدل در ظرفیت های گوناگون عرضه میشوند.چربی گیر

ساخت این چربی گیر های به صورتی است که به راحتی در آشپزخانه و در مسیر فاضلاب قرار داده می شود چربی گیر های ساخت ایران چربی گیر بسیار با دوام و زیبا هستند. میزان نشت باکتری در این چربی گیر ها صفر میباشد . در مسیر فاضلاب نصب میگردد و کاملا بی بو میباشد . چربی گیر یا همان تله چربی یا حوضچه چربی گیری هست .

نحوه ساخت و اجرای چربی گیر های فایبرگلاس - نوع فایبرگلاس استفاده شده از فایبر گلاس کره ای میباشد .

جدید ترین لینک های افزوده شده برای حال گیری از چربی گیر و بعضی مفسدین که روش های من رو کپی مکنن شما دزد هستید و من الله توفیق

چربی گیر ها انواع مختلفی دارند که در صنعت کاربرد های زیادی دارند از چربی گیر های آشپزخانه صنعتی گرفته تا چربی گیر های لوله های فاضلاب های صنایع غذایی و دامی

مثلا ما چربی گیر های خاصی را تولید میکنیم

۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

چربی گیر  فایبرگلاس | چربی گیر | چربی گیری |


چربی گیر فایبرگلاس خوب | چربیگیر | چربیگیری | چربی گیر آَشپزخانه |


چربی گیر رستوران | چربی گیر فست فود | چربی گیر هتل


چربی گیر جهت به دام انداختن چربی، روغن و هرآنچه که از مشتقات چربی بوده و باعث گرفتگی لوله ها میشود نیز اطلاق میگردد.

حجم استاندارد یک
چربی گیر بستگی به عوامل عدیده ای همچون: میزان چربی تولیدی، محلی که بایستی چربی گیر درآنجا نصب و راه اندازی شود، نوع خوراک یا غذایی که در محل ( اکثرا آشپزخانه) پخته می شود و ... نیز دارد.

حال اینکه
چربی گیر دارای انواع پلی اتیلن، فایبرگلاس و DAF نیز میباشد که هرکدام ممیزه خاص خود را نیز دارد.البته قابل ذکر است که تفاوت عملکردی چربی گیر فایبرگلاس با چربی گیر پلی اتیلن نیز متفاوت میباشد.حتی قابلیت دفن این چربی گیر با کمک سازه نگهدارنده نیز ممکن است.چربی گیر فایبرگلاس بشدت شکننده بوده و باید در مکانی دفن شود که هیچگونه تردد نباشد تا آسیبی به چربی گیر نیز وارد نکند..

جداسازی چربی در
چربی گیر بهمراه گرفتن تمام زباله از جمله مواد جامد معلق هم میباشد.جداسازی بشکلی است که چون دانسیته آب از چربی زیاد میباشد به همین دلیل آب در زیر و چربی در بالا معلق می ماند.بدین جهت چند روز یک بار چربی های انباشته شده در سطح را جمع آوری کرد.این عمل بوسیله ی ملاقه ، کف گیر یا هر چیزی که قابل برداشت باشد نیز صورت میگیرد..برای معدوم سازی، این چربی هارا داخل کیسه های مخصوص زباله گذاشته و به بیرون می اندازند.

حال آب مانده شده در مخزن
چربی گیر از طریق خروجی مخزن خارج شده و به خطوط فاضلاب شهری ( اگوی شهر) میریزد.

گاهی کنار
چربی گیر یک سپتیک تانک هم نصب میکنند تا آب خروجی از فاضلاب را هم جداسازی بکند که با نام ایمهاف تانک شناخته میشود.
 • علی خادمی
 • ۰
 • ۰

منهول پلی اتیلن

امروزه استفاده از منهول پلی اتیلن و جایگزینی منهول های آجری و بتنی، در تمام دنیا امری متداول است. خوشبختانه در ایران نیز این مهم رفته رفته به جایگاه واقعی خود نزدیک می شود. عمر نسبتا طولانی، کوتاه بودن مدت زمان تولید، نصب و اجرا، مقاومت در مقابل تغییرات pH جریان فاضلاب، راهبری آسان و بسیاری از مزایای دیگر باعث افزایش روزافزون استفاده از منهول پلی اتیلن در اجرای شبکه فاضلاب گردیده است. مقاومت بسیار بالا در مقابل حوادث طبیعی مانند رانش زمین و زلزله، سبکی و قابلیت حمل و نقل آسان و کم هزینه، کاهش چشمگیر در رسوب گذاری جریان فاضلاب بدلیل پایین بودن زبره نسبی و کاهش اصطکاک و بالتبع کاهش افت فشار جریان از دیگر مزایای منهول پلی اتیلن می باشد.
رنگ روشن مواد پلی اتیلن باعث ایجاد دید مناسب جهت نظافت مجاری فاضلاب می گردد. نردبان تعبیه شده بر روی منهول پلی اتیلن باعث سهولت رفت و آمد مامورین به داخل شبکه فاضلاب می گردد. مقاومت در مقابل جریان های اسیدی فاضلاب باعث جلوگیری از خوردگی و در نتیجه ممانعت از نشت فاضلاب به فضای اطراف و جلوگیری از تخریب شبکه می گردد.

با استفاده از نرم افزارهای محاسباتی، گروه صنعتی ناب اقدام به طراحی و تولید منهول پلی اتیلن با استحکام مناسب نموده است. این فرآیند باعث افزایش مقاومت منهول پلی اتیلن و قابلیت تحمل بارهای ترافیکی گردیده است. از طرفی دیگر واحد اجرایی شبکه فاضلاب این گروه با در اختیار داشتن کادری مجرب، قادر به اجرای انواع شبکه های جمع آوری فاضلاب می باشد.

 

 • علی خادمی
 • ۰
 • ۰

معمولا تصفیه فاضلاب در مخازن تعفن سپتیک تانک فاضلاب به طور ناقص انجام می گیرد و علت آن برای جمعیتی محدود میباشد. این تصفیه فاضلاب ناقص تنها موجب می شود که دفع فاضلاب به زمین آسانتر انجام گرفته و دفع آن به منابع طبیعی در روی زمین کمترین آسیب و زیان را به محیط زیست وارد سازد ولی در هر صورت دارای معایب یک تصفیه فاضلاب ناقص می باشد.
سپتیک تانک فاضلاب از نظر کارایی خود نیز دارای این عیب است که قسمتی از مواد ته نشین شده در کف انبار به علت تعفن و تولید گازها همراه این گاز به سطح فاضلاب در انباره آمده و موجب اختلال در کار سپتیک تانک فاضلاب می شود. همچنین ممکن است این مواد همراه فاضلاب بیرون آید.
از جمله مشکلاتی که در جمع آوری فاضلاب خام در سطح روستاها حاصل میشود عدم جریان کافی فاضلاب در لوله ها می باشد. این مسأله باعث می شود سرعت کافی در لوله ها بوجود نیامده و به علت کم بودن سرعت فاضلاب، مواد معلق در لوله رسوب و سیستم از کار بیفتد.

به دلیل نقطه ضعف سیستم های جمع آوری فاضلاب بوده که تصمیم به جمع آوری فاضلاب ته نشین شده از طریق مخازن سپتیک تانک فاضلاب گردیده است.


پساب خروجی از مخزن فاضلاب که مواد معلق خود را در مخزن فاضلاب از دست داده است قادر خواهد بود با سرعت و شیب کمتری بدون مشکل در فاضلابروها جریان یابد.  قابل توجه است که محل خروجی فاضلاب ساختمان که عمل جمع آوری فاضلاب تولیدی و انتقال آن را تا مخزن سپتیک تانک فاضلاب را برعهده دارد، بر اساس فاضلابروهای متداول طراحی می شوند بنابراین لازم است که به مسأله حداقل سرعت و شیب در این فاضلابروها دقت شود. در صورتی که بتوان به حل این مسأله دست یافت و از طرفی بتوان موقعیت مخزن سپتیک تانک فاضلاب را طوری انتخاب نمود که چند خانه را با هم سرویس دهد می توان فاضلاب چند خانه را جمع آوری و به مخزن سپتیک تانک فاضلاب انتقال داد.


سپتیک تانک فاضلاب برای مناطقی که جنس زمین غیر قابل نفوذ باشد و نتوان از چاههای جاذب بهره مند شد و برای منازل و مؤسساتی که در نواحی روستایی و یا دور از دسترس شبکه های جمع آوری فاضلاب قرار دارند، می تواند یک روش قابل قبول تصفیه فاضلاب باشد.

 • علی خادمی
 • ۰
 • ۰

امروزه گزارش های زیادی حاکی از آلودگی آبهای زیر زمینی گزارش شده و از آنجایی که عموم مردم از اهمیت آبهای زیر زمینی و کیفیت آبها و محدودیت این سرمایه مخصوصا در مناطقی که منبع آشامیدن و مصرف مردم به همین آبهای زیر زمینی وابسته است کاملا آگاهی دارندو همچنین علاوه بر استفاده در امر آشامیدن افراد، این آبها در مصارف کشاورزی نیز استفاده میشد، لذا برای جلوگیری از آلودگی به فاضلاب(منبع اصلی شیوع بیماری در مناطق) و دفع فاضلاب از مخازن سپتیک تانک استفاده می کنند.

در کشور های صنعتی امروزی آژانس حفاظت از محیط زیست سعی دارد در مناطقی که آب های زیر زمینی منبع آشامیدن افراد هست، از سپتیک تانک پلی اتیلن برای جمع آوری فاضلاب خانگی منطقه استفاده کنند تا هم از شیوع بیماری بین افراد و هم از نفوذ فاضلاب به آبهای زیر زمینی جلوگیری کنند.هرچند این امر مشکلاتی نیز به بار آورد چرا که بعلت کم بودن کیفیت سپتیک تانک دفنی(مخصوصا استفاده از سپتیک تانک بتنی) دولت را براین امر واداشت که بجای سپتیک تانک بتنی از
سپتیک تانک پلی اتیلن با حجم بالا و در تراکم های بالا استفاده کنند. (البته فاصله سپتیک تانک پلی اتیلن منابع آبی زیر زمینی توسط کارشناسان مجرب صورت گرفت.)زیرا با توجه به محاسباتی که توسط متخصصین صورت گرفت، هزینه میکروب زدایی سالیانه آبهای زیر زمینی در مقابل احداث سپتیک تانک پلی اتیلن هزینه ی بسیار زیادی به بار خواهد آورد. به همین دلیل از سپتیک تانک پلی اتیلن که مرغوبترین نوع سپتیک تانک میباشد نیز استفاده کردند.

بطوریکه در اکثر کشورهای پیشرفته، دولت در صدد نصب و اجرای
سپتیک تانک پلی اتیلن برای تصفیه فاضلاب در کلیه شهرها یا اکثر شهرها میباشد.

چون قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن در برابر کارایی که دارد، بنظر اکثر کارشناسان مقرون بصرفه میباشد.هرچند این برآورد در مقیاس شهری بزرگ(مثلا شهرک های صنعتی) مطرح میباشد.


سپتیک تانک پلی اتیلن برای یک خانوار مقرون بصرفه نیست ولی نمیتوان از کارایی سپتیک تانک پلی اتیلن در امر تصفیه فاضلاب نیز، چشم پوشی کرد.به همین دلیل افرادی هستند که از سپتیک تانک پلی اتیلن در حجم کم برای تصفیه فاضلاب خانگی خود استفاده کنند.


 • علی خادمی
 • ۰
 • ۰

تعمیر و نگهداری سیستم سپتیک تانک پلی اتیلن پیچیده نبوده و هزینه ی زیادی هم برای انجامش لازم نیست و با رعایت این سه عامل ذیل، این هزینه به حداقل میرسد:

بازرسی و پمپاژ مکرر

استفاده از آب موثر برای پمپاژ

معدوم و حذف مناسب پساب

ما در اینجا فقط به عامل اول اشاره کرده و توضیحاتی مختصر خدمت شما عزیزان اراوه میکنیم

بازرسی و پمپاژ مکرر

در سیستم خانگی که بحث خانوار مطرح است بطور متوسط باید هر سه سال یکبار حداقل بازرسی و بازدید از سپتیک تانک پلی اتیلن صورت بگیرد. همچنین در سیستم خانوار، سپتیک تانک پلی اتیلن بطور معمول هر سه تا پنج سال یکبار پمپاژ میگردد.برای پمپاژ اگر از سوئیچ شناور، پمپ ها، و یا اجزای مکانیکی الکتریکی جایگزین گردد، سالی یکبار باید پمپاژ صورت بگیرد.

چهار عامل عمده در عملکرد و پمپاژ سپتیک تانک پلی اتیلن:

1-      اندازه خانوار

2-      مجموع فاضلاب تولیدی

3-      حجم مواد جامد موجود در فاضلاب

4-      سایز ویا همان حجم سپتیک تانک پلی اتیلن

ارائه دهنده خدمات برای سیستم سپتیک تانک پلی اتیلن (اینجا چیزی هست که شما نیاز به دانستن آن دارید)

هنگامی که شما کارشناسی را برای ارائه خدمات سپتیک تانک پلی اتیلن صدا میکنید، بایستی کارشناس مورد نظر بقدری در عمل خود مهارت کافی داشته باشد تا اول به بازرسی نشت و میزان لجن انباشته شده در بخش اول سپتیک تانک پلی اتیلن دقت کند

سپتیک تانک پلی اتیلن شما شامل یک خروجی بشکل حرف T نیز میباشد که این باعث ممانعت از خروج لجن و تفاله( منظور ذرات جامد ریز به محل پساب میشود. دقت کنید اگر پایین لایه تفاله است ظرف شش اینچ از پایین خروجی، و یا اگر بالای لایه لجن است که در داخل 12 اینچ از خروجی، مخزن شما نیاز به پمپ شود.

 

 • علی خادمی
 • ۰
 • ۰

سپتیک تانک فاضلاب در نوع عادی خود به همان سپتیک تانک معروف است . که به عنوان روش های متداول در تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرد. بعد از جنگ جانی دوم سپتیک تانک ها برای دفع فاضلاب ها به صورت عمده مورد استفاده قرار گرفتند .

البته سپتیک تانک مورد استفاده در آن زمان از نوع بتنی بود ولی حال اینکه امروزه از سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده میکنند که این خود دارای ممیزه هایی میباشد.

ازجمله عدم نشت مواد فاضلابی به بیرون و دارا بودن محیط بی هوازی و فعالیت میکروارگانیسم های هتروتروف یا همان بی هوازی است.

 • علی خادمی
 • ۰
 • ۰

سپتیک تانک پلی اتیلن یکی از بهترین راهکار های تصفیه فاضلاب در تکنولوژی های اخیر در جهان میباشد.

مکانیزم کاری این دستگاه بشکلی است که میتواند با استفاده از باکتری های بی هوازی، محیطی فراهم کند تا فاضلاب ته نشین شده در بخش اول سپتیک تانک پلی اتیلن( این بخش دستگاه که قسمت اعظم مخزن را در برگرفته و بعنوان محوطه آرامش پساب عمل میکند)را با فعالیتش تجزیه کرده و لجن با آب حاصل از این فعالیت را به بالا هدایت کرده( بدلیل دانسیته یا چگالی پایین آب) و این آب به بخش دوم سپتیک تانک پلی اتیلن رفته( قسمت کم حجم دستگاه) و در آنجا می ماند تا زمانی که به حد معمول رسید به چاه جذبی نیز هدایت میشود.
 • علی خادمی
 • ۰
 • ۰
چرا سپتیک تانک پلی اتیلن؟

همانطور که میدانید
پلی اتیلن (PE) پلیمری از شاخه ی پلاستیک ها با قابلیت ذوب شدن و قالب گیری میباشد. این پلیمر از پلیمریزاسیون اتیلن که گازی بی رنگ و متشکل از دو اتم کربن و چهار اتم هیدروژن می باشد، به دست می آید. مهم ترین ویژگی های پلی اتیلن که در تولید محصولات پلیمری تاثیر گذار است، جرم مولکولی و دانسیته می باشد. جرم مولکولی پلی اتیلن وابستگی مستقیم به تعداد مونومر اتیلن موجود در ساختار آن می باشد. از این نظر پلی اتیلن به چندین دسته مختلف تقسیم می شود. پلی اتیلن سنگین دارای تعداد مونومر بیشتر در ساختمان خود می باشد و پلی اتیلن سبک تعداد مونومر کمتری را در ساختمان مولکولی خود دارد. پلی اتیلن سنگین مقاومت بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی از جمله اسید و خورندگی حاصل از اسید را داشته و بطور وسیعی در صنایع آب و فاضلاب و تولید محصولات مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.

حال وقتی
سپتیک تانک پلی اتیلن ساخته میشود، بیشتر نگرانی ها از جمله احتمال سوراخ شدگی، خورندگی و حتی نشت بوی بد فاضلاب به بیرون و راهیابی پساب به آب های زیر زمینی جلوگیری میشود.

 


 • علی خادمی